Poskytujeme nasledovné služby:

Bielenie zubov - whitening

Pod pojmom parodontitída, /ľudovo paradentóza/ rozumieme zápalové ochorenie, ktoré postihuje závesný aparát zubov a vedie k ich postupnej strate. Ochorenie prebieha nenápadne, zvyčajne dlhodobo a v počiatočnej fáze je nebolestivé. Sprievodným znakom patrí krvácanie ďasien pri čistení chrupu a pocit zápachu z úst. Parodontitída postihuje najmä vekovú populáciu okolo 40. rokov, výnimočne i skôr.

Tak, ako je na prevenciu zubného kazu dôležitý správny výber pomôcok spolu s fluoridáciou aminofluoridom, ktorý vytvrdzuje zubnú sklovinu, tak sú potrebné špeciálne prípravky a liečebné postupy aj na prevenciu vzniku a liečbu parodontitídy. Môžete tak predísť vzniku parodontitídy, ku ktorej je od zápalu ďasien len pár krokov. Zuby sa Vám začnú kývať, až kým vypadnú. A vôbec na nich nemusí byť kaz. Scenár ako zo zlého sna? Nie, iba výsledok vytrvalej práce baktérií.

Prečo dochádza k žltnutiu zubov ?

Každý z nás sa narodí s bielym úsmevom. Časom sa však dochádza k zafarbeniu zubov. Ak chceme pochopiť, ako bielenie zubov funguje, musíme najprv vedieť, ako dochádza k ich zafarbeniu. Povrch zubu tvorí sklovina s kryštalickou štruktúrou, ktorá je porózna. Nikto z nás nemá chuť si odoprieť pôžitok z kávy, kokakoly, červeného vína, cigariet, zeleného čaju, či iného. Farbiace zložky spomínaných látok prenikajú cez póry zubnej skloviny až hlboko do jej vnútra. Naše zuby sa sfarbia. Bežným čistením zubov dokážeme očistiť len povrch skloviny. Vyčistenie do hĺbky vyžaduje chemickú reakciu. Bieliaci gél nanesený na naše zuby pod vplyvom modrého svetla akceleračnej lampy preniká do skloviny, kde začne oxidovať. Vďaka tejto oxidácii sa štruktúra zubu prečistí a zuby nadobúdajú biely odtieň.

Ako sa bieli ?

Na bielenie zubov používame Beyond Whitening systém od americkej firmy Beyond Dental & Health(www.beyonddent.com). Pred procesom bielenia sa vykoná zubná hygiena, potom sa na ďasná aplikuje ochranný silikón. Ako ďalší krok nasleduje nanesenie bieliaceho gélu na predné plochy zubov a osvietenie akceleračnou lampou. Aby sa dosiahol požadovaný účinok, je potrebné procedúru opakovať dva až tri krát, avšak celý postup netrvá dlhšie ako hodinu. Následne sa na zuby nanesie fluórová pasta. Po procedúre je dôležité, aby ste 48 hodín nejedli farbiace potraviny a nefajčili.

Aký je výsledok bielenia ?

Výsledok bielenia je individuálny, no rozpätie vybielenia sa pohybuje medzi piatimi až dvanástimi odtieňmi. Rovnako trvanlivosť vybielenia záleží od Vás. Pri bežnej starostlivosti o Vaše zuby a používaní farbiacich jedál a tabakových výrobkov by Vám biely úsmev mal vydržať 2 až 3 roky. Dobrou prevenciou je, ak sa budete vyhýbať tabakovým výrobkom, kole, zeleným čajom, káve a červenému vínu. Treba však upozorniť, že u pacientov s väčšou citlivosťou zubov je možné, že zuby budú citlivejšie na chlad po dobu 24 hodín po bielení.

bieleniezubov

Vstupná prehliadka, založenie karty a vytvorenie individuálneho plánu ošetrenia pre každého nového pacienta ZADARMO! Objednajte sa k nám hneď.