Poskytujeme nasledovné služby:

Implantáty

Milé dámy, vážení páni, mladí, i ti skôr narodení!

Ku kvalitnému životu neodmysliteľne patrí úplný, funkčný a estetický chrup. Čo však robiť, keď človek stratí jeden, alebo viac zubov?

Ponúkame Vám "nové zuby", ktoré nie len dobre vyzerajú, ale súčasne aj dobre plnia svoju funkciu. Implantáty dokážu obnoviť funkciu chrupu a riešia pritom psychické a spoločenské problémy pacientov.

Čo je to zubný implantát?

Zubný implantát je umelá náhrada zuba, ktorá je upevnená v čeľusti, alebo v sánke. Je upevnený podobne ako skutočné zuby. Je vyrobený z titanu a najčastejšie ma tvar valca. Takto upevnený implantát vytvára v ústach pilier, na ktorý je možné napojiť zubnú korunku, alebo mostík.

Ako je možné využiť zubný implantát?

1.Umožní pacientom s protézou vymeniť ju za mostík. /Protézy pacientom často prekázajú, musia ich na noc odkladať a niekedy u pacientov v ústach nedržia.
2. Pri strate jedného, alebo viacerých zubov umožní ich náhradu bez brúsenia susedných zdravých zubov. /Tie je potrebné pred zhotovením mostíka obrúsiť.

Ako sa zavádza zubný implantát?

Nemusíte mať žiaden strach so zavádzania implantátu. Výkon sa robí na zubárskom kresle a v lokálnej anestézii, čím sa zaručí bezbolestný priebeh. Zavedenie jedného implantátu trvá približne 30 minút. Následne pacient odchádza domov. Pooperačné ťažkosti sú mierne, je možné vystaviť pacientovi práce neschopnosť. Implantát sa necháva hojiť v kosti 3 mesiace v závislosti na stave kosti. Potom je možné zhotoviť korunku, alebo mostík.

Mali by ste sa báť zákroku ?

Určite nie ! Ide o bezbolestný zákrok ! Zavedenie dentálneho implantátu sa vykonáva na stomatologickej ambulancii v lokálnej anestézii. Zavedenie jedného implantátu trvá asi 20 minút. Naši pacienti prirovnávajú zákrok k extrakcii zuba. Čo ak nie je dostatok kosti pre implantát? Každý implantát potrebuje pre svoju dlhodobú funkciu dostatok kosti, v ktorej je zakotvený. Často sa však stáva, že kosti v čelusti, alebo v sánke je nedostatok a nie je možné okamžite vykonať implantáciu implantátu. V týchto situáciach je implantácia možná v kombinácii so špeciálnymi chirurgickými postupmi, ktoré zväčšujú objem kosti. Väčšinou sú pre pacienta nenáročné a vykonávajú sa súčasne so zavedením implantátu. Najdôležitejší zákrok s týchto chirurgických postupov sa nazýva sinus-lift. Zákrok sa vykonáva pri strate horných zadných zubov. Kosť je tu oslabená pre prítomnosť čeľustnej dutiny. Princíp spočíva v otvorení dutiny a vyplnení jej dna pomocou umelej kosti. Zubné implantáty sa zavádzajú súčasne. Doba hojenia je v tomto prípade 9 mesiacov.

Ako sa starať o implantát ?

Základnou podmienkou úspechu je dokonalá hygiena. Podľa pokynov lekárov a dentálnej hygeničky je potrebné zuby a dentálne implantáty dôkladne čistiť pomocou zubnej a medzizubnej kefky, prípadne zubnej nite, používať ústne vody tak, aby nedochádzalo k zápalom ďasien. Dôležité sú pravidelné kontroly tzv. „recall“. V opačnom prípade môže dôjsť k vylúčeniu implantátu.

Aká je životnosť implantátu ?

Životnosť implantátu je z dlhodobého hľadiska ovplyvnená mnohými faktormi : kvalita kosti, ústna hygiena, celkové ochorenia pacienta, počet implantátov, fajčenie a iné. V podstate je možné povedať, že životnosť implantátov obmedzená nie je. Celosvetovo sa udáva 10 ročné „prežite“ implantátov v hornej čeľusti 85 % a v sánke 90 %.

Vstupná prehliadka, založenie karty a vytvorenie individuálneho plánu ošetrenia pre každého nového pacienta ZADARMO! Objednajte sa k nám hneď.