Poskytujeme nasledovné služby:

Parodontológia

Pod pojmom parodontitída, /ľudovo paradentóza/ rozumieme zápalové ochorenie, ktoré postihuje závesný aparát zubov a vedie k ich postupnej strate. Ochorenie prebieha nenápadne, zvyčajne dlhodobo a v počiatočnej fáze je nebolestivé. K sprievodným znakom patrí krvácanie ďasien pri čistení chrupu a pocit zápachu z úst. Parodontitída postihuje najmä vekovú populáciu okolo 40. rokov, výnimočne i skôr.

Tak, ako je na prevenciu zubného kazu dôležitý správny výber pomôcok spolu s fluoridáciou aminofluoridom, ktorý vytvrdzuje zubnú sklovinu, tak sú potrebné špeciálne prípravky a liečebné postupy aj na prevenciu vzniku a liečbu parodontitídy. Môžete tak predísť vzniku parodontitídy, ku ktorej je od zápalu ďasien len pár krokov. Zuby sa Vám začnú kývať, až kým vypadnú. A vôbec na nich nemusí byť kaz. Scenár ako zo zlého sna? Nie, iba výsledok vytrvalej práce baktérií.

Málokto však vie, že prvotnou príčinou zápalového procesu je nedostatočné či nesprávne čistenie zubov, najmä v priestore medzi zubami a ďasnom či používanie príliš tvrdej alebo nevhodnej zubnej kefky. Parodontitída ohrozuje nielen zuby, ale naše celkové zdravie! V zubnom povlaku (plaku), ktorý vzniká v miestach, kam sa nedostaneme zubnou kefkou, sa zachytávajú a rozmnožujú baktérie.:

Základ úspechu - likvidácia zubného povlaku

Predovšetkým dôkladne zvážme výber zubnej pasty - používajme špeciálne zubné pasty a ústne vody s dezinfekčným a protikrvácavým zložením. Zubná pasta by mala brániť tvorbe povlaku, pomáhať inaktivovať jeho neodstránené zvyšky, a tým zamedzovať rozmnožovaniu baktérií.

Po stanovení diagnózy lekárom a vyhodnotení RTG snímku všetkých zubov, je pacient odoslaný k dentálnej hygieničke, ktorá ho zaradí do hygienickej intenzívnej liečby. Počas tejto liečby sa musia odstrániť príčiny ochorenia, t.j. zubný povlak, zubný kameň, eliminujú sa previslé výplne a iné. Dentálna hygienička odstráni povlak, zubný kameň nad ďasnom a pod ďasnom, naučí a usmerní pacienta k pravidelnej správnej ústnej hygiene, odporučí pomôcky ústnej hygieny. Výsledkom správnej hygieny sú čisté a pevnejšie zuby, nekrvácajúce ďasná, strata pocitu zápachu. V spolupráci s lekárom sa niekedy podľa potreby uskutoční aj antibiotická liečba.Ďalšie ošetrenie pacienta určí lekár, ktorý navrhne podľa potreby konzervatívnu, chirurgickú a protetickú liečbu.Vtedy na zub nasadíme korunku, ktorá obopína celý zub a tak ho chráni, vracia jeho tvar, funkciu a vo viditeľných miestach aj jeho prirodzený vzhľad.V prípade chýbajúcich zubov je potrebné ich nahradiť. Navrhneme vám zodpovedajúcu zubnú náhradu. Pokiaľ má pacient na to vhodné zuby, snažíme sa vyhotoviť fixnú protetickú náhradu – mostík. Kedy môžeme chrup s medzerami ešte ošetriť fixným mostíkom a kedy zvolíme nasadenie čiastočnej protézy, nám určujú zvyškové zuby (ich počet, rozloženie, stabilita), parodontálny stav, ďalej vek pacienta, ako aj jeho požiadavky týkajúce sa estetiky.

Vstupná prehliadka, založenie karty a vytvorenie individuálneho plánu ošetrenia pre každého nového pacienta ZADARMO! Objednajte sa k nám hneď.